Poznáme 20 finalistov súťaže Maľba 2018

Medzinárodná porota ohodnotila diela 128 účastníkov súťaže Maľba 2018, z ktorých vybrala 20 najlepších umeleckých diel mladých slovenských maliarov. Tí postupujú do finále, z ktorého vzídu 3 víťazi. Diela 20 finalistov si môžete pozrieť bezplatne v Galérii Nedbalka v dňoch od 28. septembra do 4. novembra.

Prvé kolo výberu v rámci 13. ročníka súťaže Maľba - Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov je za nami. Medzinárodná porota v zložení Jiří Kovanda (Česko), David Fehér (Maďarsko), Michele Giuseppe Coppola (Taliansko) a Erik Šille (Slovensko) vybrala 20 diel, ktoré postupujú do finále. O víťazstvo budú bojovať:

Agócs Zoltán
Barth Alexandra
Cvik Peter
Danková Anna
Fabová Lucia
Fajčíková Eva
Horvátová Lucia
Kačkošová Dominika
Machová Ľudmila
Mešša Petra
Nagypal Michal
Patúcová Soňa
Paučo Samuel
Sabol Filip
Sabová Džuppová Jarmila
Sulo Peter
Šakový Adam
Štulerová Simona
Thanová Michaela
Vrbovská Dušana

Mená finalistov sú uvedené v abecednom poradí. Diela finalistov si môžete pozrieť v Galérii

O víťazoch, na ktorých okrem uznania medzinárodnej poroty čaká aj finančná odmena v celkovej hodnote 20 000 eur, rozhodne porota v druhom kole hodnotenia, v ktorom budú diela hodnotené v origináloch. Mená víťazov sa dozvieme na vernisáži výstavy finalistov súťaže Maľba 2018. Naživo si diela 20 finalistov bude môcť verejnosť bezplatne pozrieť v Galérii Nedbalka od 28. septembra do 11. novembra.

Ďalšie články

Do súťaže Maľba sa prihlásilo 128 maliarov

Do súťaže Maľba sa prihlásilo 128 maliarov

Príležitosť zapojiť sa do súťaže Maľba mali mladí profesionálni umelci už po 13-ty krát. Výsledky registrácie ukazujú, že pôjde o silný ročník. Prihlášku vyplnilo 128 súťažiacich, ktorých diela sú teraz v rukách medzinárodnej odbornej poroty, ktorá vyberie 20 finalistov.

Viac
Prečítajte si rozhovor s víťazkou súťaže Maľba 2017

Prečítajte si rozhovor s víťazkou súťaže Maľba 2017

Na strednej škole ju učitelia od štúdia umenia odhovárali, napriek tomu sa rozhodla ísť cestou, ktorá jej bola najbližšia. Víťazka súťaže Maľba 2017 prezradila ako ľuďom vysvetľuje hodnotu obrazu, o jej práci, inšpirácii a o štúdiu maľby doma a v zahraničí.

Viac
Vyhlasujeme nový ročník súťaže Maľba

Vyhlasujeme nový ročník súťaže Maľba

Nadácia VÚB spúšťa prihlasovanie do 13. ročníka súťaže Maľba. Aj tento rok medzinárodná porota vyberie do finále 20 mladých slovenských maliarov a 3 najlepším udelí finančnú odmenu vo výške 20-tisíc eur. Prihláste sa cez online formulár od 16. apríla do 17. júna 2018.

Viac