Návštevníci detskej železnice budú cestovať pohodlnejšie

Novému nástupišťu Košickej detskej historickej železnice, ktorého výstavbu podporila Nadácia VÚB komunitným grantom, sa tešia nielen deti. Nastupovanie a vystupovanie z vlakov detskej železnice bude tak oveľa pohodlnejšie.
07. 09. 2017

 

Obnova detskej železnice v Košiciach je príkladom toho, že preto aby vznikol krásny dlhodobý komunitný projekt stačí len trocha motivácie, venovať svoj čas, spojiť sily a zmobilizovať komunitu. To sa už dvakrát podarilo OZ Detská železnica Košice, ktoré dva roky po sebe získalo od Nadácie VÚB vo verejnom hlasovaní komunitný grant.

K tohtoročným novinkám na detskej železnici neodmysliteľne patrí nové nástupište, ktoré si už v týchto dňoch môžu návštevníci vyskúšať. Vybudovanie nového perónu zabezpečilo pohodlnejší nástup a výstup do vlakov nielen deťom, ale najmä rodičom s detskými kočíkmi a telesne znevýhodneným.

V minulom roku sa vďaka Nadácii VÚB podarilo občianskemu združeniu postaviť staničnú budovu, ktorá nahradila mobilné provizórne stánky. Nová staničná budova je nielen zaujímavou atrakciou a ozdobou Košickej detskej historickej železnice, ale tiež pekne zapadá do architektúry Čermeľského údolia.

Čo je to detská železnica?

Detská železnica v Košiciach je ideálnym miestom nielen na rodinný výlet, ale aj na splnenie detského sna. Je jediným miestom na Slovensku, kde si môžu deti a mládež, ale aj dospelí, na vlastnej koži vyskúšať vypraviť vlak a priamo sa podieľať na riadení železničnej dopravy. Prevádzkový poriadok je vypracovaný tak, aby sa do prevádzky mohli zapojiť malí výpravcovia, sprievodcovia, posunovači, výhybkári a pod.