Spolu s Dobrým trhom opäť spojíme komunity

Podpora komunít a vytváranie podmienok pre ich rozvoj je jedných z hlavných cieľov Nadácie VÚB. Aby sme však vedeli, čo komunity v našom okolí potrebujú, je dôležité zistiť, čo si pod slovom „komunita“ ľudia predstavujú. Preto v spolupráci s organizátorom Dobrého trhu – združením Punkt – budeme v sobotu 15. septembra prostredníctvom špeciálnej steny pokračovať v malom prieskume. Tentokrát na Dobrom trhu na Panenskej a Podjavorinskej v Bratislave.
10. 09. 2018

 

Návštevníci Dobrého trhu budú mať už túto sobotu možnosť opäť sa stretnúť so svojimi priateľmi a susedmi na najznámejšom komunitnom podujatí Dobrý trh. Jesenný Dobrý trh premení ulice Panenská a Podjavorinskej na nepoznanie. Zaparkované autá na chodníkoch nahradí 130 stánkov a super nálada. Dobrý trh sa bude tiahnuť od Suchého mýta až po Svoradovu, uvoľní sa tak priestor na viac oddychových zón a menej „tlačeníc“.


foto: Marek Jančúch

Pribudnú dve gastro zóny, nájdete tam tiež už tradične čerstvú zeleninu, poctivé produkty, originálny slovenský dizajn, ale aj koncerty či tvorivé workshopy. Prezentovať sa budú aj neziskové organizácie a produkty rôznych kultúr. V centre pozornosti bude však najmä miestna komunita.

Komunita... čo to vlastne je?

Každý z nás potrebuje niekam patriť a je dobré mať sformulovanú odpoveď na otázku, čo a kto je moja komunita. Preto si tento rok združenie Punkt v spolupráci s Nadáciou VÚB, ktorá je dlhodobým partnerom Dobrého trhu, dalo za cieľ preskúmať komunity v meste.

Na septembrovej akcii sa predstaví miestna komunita opäť aj prostredníctvom fotoportrétov susedov z Panenskej ulice a jej okolia. Návštevníci sa budú môcť znovu zapojiť aj do jednoduchého prieskumu na tému, čo pre vás znamená komunita a vyjadriť to verejne odkazom na špeciálnej stene.


foto: Marek Jančúch

Nadácia VÚB vníma komunitu ako ochotu ľudí spojiť svoje sily, aby spoločne vytvorili niečo krásne a užitočné. Dobrý trh takéto komunity zbližuje a pomáha upevňovať zdravé susedské vzťahy. A preto s radosťou podporujeme jeho organizáciu a sme partnerom pre komunity.

Príďte na Dobrý trh a zabavte sa

Dobrý trh sa koná v sobotu 15. septembra na Panenskej a Podjavorinskej od 10:00 do 17:00. Tešiť sa môžete na bohatý program. 

O meste a jeho komunitách sa bude rozprávať aj na WhatCity? stage v kaviarni Next Apache. V netradičnej polohe sa predstavia kandidáti na primátora Bratislavy. Kaviareň Next Apache pre nich pripravil stand-up z názvom “Tak ty chceš byť primátor?!” bez otázok vopred, ktorý sa bude odohrávať priamo na ulici.

Pre najmenších bude pripravená detská zóna Hravé miesto BKIS pred Evanjelickým kostolom s rozprávkovým dvorom, cirkusom a divadielkom. Na Podjavorinskej bude špeciálna zóna s názvom Zašiváreň, kde vaše oblečenie môže dostať druhú šancu. Pripravené sú tvorivé workshopy zamerané na opravu odevov, šitie alebo háčkovanie. Hudobné koncerty návštevníkov čakajú v parčíku Svoradova a vo dvore ZUŠ. Špeciálne budú otvorené aj galérie alebo inštitúty, ktoré sídlia na týchto uliciach.

Navštíviť budete môcť aj VÚB stánok, kde na návštevníkov Dobrého trhu budú čakať zaujímavé aktivity.

Viac o tom, ako sa z malej akcie stalo najväčšie a najznámejšie komunitné podujatie, sa môžete dočítať v našom online magazíne Srdcovky.